Home page / Hlodavce / Skrečok poľný

Skrečok poľný

Patrí do čeľade škrečkovitej a je to jediný druh voľne žijúceho škrečka na Slovensku. Žije prevažne na poliach a v okolí poľnohospodárskych budov, považujeme ho preto za exoantropný druh. Vo viacerých krajinách je kriticky ohrozený. Počas ohrozenia vydávajú škriekavý zvuk a sú pomerne agresívne. Potravu zbierajú do lícneho vačku a odnáša do jednej z komôr vo svojej nore. Tieto nahromadené zásoby môžu dosahovať až 65 kg na jedinca. Škrečok poľný hybernuje od októbra až do konca marca.

Identifikácia

Srsť: Žltohnedá s bielymi fľakmi

Hlava: Guľatá hlava a uši zakryté srsťou, hruď a brucho má čierne sfarbenie, ale nie je to pravidlom

Chvost: Ochlpený a krátky s dĺžkou až 6 cm.

Dĺžka: 20 -29 cm

Hmotnosť: 230 -500 g

Doba dospievania: 3 - 4 týždne

Počet mláďat vo vrhu: 3 – 15 mláďat

Potrava: Rastlinná povaha potravy, avšak nepohrdne ani kúskami mäsa.

VerveDeratizacia-SkrecokPolny-BKG

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top