+421 948 332 722info@profideratizacia.sk

Myš domáca

Jej populácia je po človeku druhou najvyššou z radov cicavcov. Množí sa celoročne, záleží na podmienkach. V priemere vrhá až 5x ročne, pričom na jeden vrh porodí až sedem mláďat. Dočítajte sa o Myši viac.

Po človeku najviac rozšíreným druhom cicavca na Zemi. Tento druh hlodavca žije synantropne, resp. žije v ľudských obydliach. Počas letného obdobia žije aj vo voľnej prírode avšak začiatkom jesene sa vždy sťahuje najčastejšie do obývaných budov.

Dospelý jedinec Myši domovej dorastá do dĺžky 104 mm bez chvosta (ten je dlhý od 65 -102 mm). Sfarbenie srsti je šedé na miestach v oblasti hrudníka až žlté. Jej obživa spočíva v semenách rastlín avšak tento druh zaraďujeme do všežravcov. Myš domová sa množí celoročne, záleží však na jej životných podmienkach. Štandardne vrhá päť krát ročne po šiestich až siedmich mláďatách, tieto sú pohlavne zrelé už v dvoch mesiacoch - jej reprodukčná schopnosť je veľká.

Dĺžka života je 1,5 – 2 roky. Tieto hlodavca žijú v hierarchickom spoločenstve, ktoré ovláda určitú plochu. Myš domová je najčastejším prenášačom salmonelózy, pneumocystózy, choriomeningitídy a ďalšících ochorení, nehovoriac o ekonomických škodách. Napriek tomu, že je menej nebezpečnejšia ako Potkan hnedý je odolnejšia voči niektorým bežne používaným deratizačným prostriedkom.

Kontaktujte nás

Verve Facility Services, s.r.o. 

Lazaretská 3/A,
811 08 Bratislava

+421 948 332 722
info@profideratizacia.sk

© Verve Facility Services, s.r.o.
Objednajte si obhliadku zadarmo!
Top