Home page / Hlodavce / Myš domová

Myš domáca

Po človeku najviac rozšíreným druhom cicavca na Zemi. Tento druh hlodavca žije synantropne, resp. žije v ľudských obydliach. Počas letného obdobia žije aj vo voľnej prírode avšak začiatkom jesene sa vždy sťahuje najčastejšie do obývaných budov.

Dospelý jedinec Myši domovej dorastá do dĺžky 104 mm bez chvosta (ten je dlhý od 65 -102 mm). Sfarbenie srsti je šedé na miestach v oblasti hrudníka až žlté. Jej obživa spočíva v semenách rastlín avšak tento druh zaraďujeme do všežravcov. Myš domová sa množí celoročne, záleží však na jej životných podmienkach. Štandardne vrhá päť krát ročne po šiestich až siedmich mláďatách, tieto sú pohlavne zrelé už v dvoch mesiacoch - jej reprodukčná schopnosť je veľká.

Dĺžka života je 1,5 – 2 roky. Tieto hlodavca žijú v hierarchickom spoločenstve, ktoré ovláda určitú plochu. Myš domová je najčastejším prenášačom salmonelózy, pneumocystózy, choriomeningitídy a ďalšících ochorení, nehovoriac o ekonomických škodách. Napriek tomu, že je menej nebezpečnejšia ako Potkan hnedý je odolnejšia voči niektorým bežne používaným deratizačným prostriedkom.

VerveDeratizacia-Mys-BKG

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top