Home page / Hlodavce / Hryzec vodný

Hryzec vodný

Hryzec žijúci exoantropným spôsobom života, najčastejšie v blízkosti potokov, jazier či iných miest s prístupom k vode. Žije takmer vždy úplne jednotlivo s výnimkou dní párenia. Nory si buduje na brehu vodných tokov do hĺbky 35 cm, maximálne do vzdialenosti 15 m od vodného toku. Typické je usporiadanie nory na prvú komoru s hniezdom a komoru druhú tzv. zásobnú kde sa môže nachádzať až 10 kg nahromadenej potravy.

Identifikácia

Srsť: Šedá, v niektorých prípadoch črienohnedá s belavým zafarbením brucha

Hlava: Guľatá hlava a uši zakryté srsťou

Chvost: 10 – 15 cm

Dĺžka: 14 až 25 cm

Hmotnosť: 200 g

Doba dospievania: 6 - 8 týždeň

Počet mláďat vo vrhu: 2 – 10 mláďat

Dĺžka života: 1 – 2,5 roka

Potrava: Rastlinná povaha potravy, požiera však aj vodné larvy a hmyz žijúci pri vode.

VerveDeratizacia-HryzecVodny-BKG copy

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top