+421 948 332 722info@profideratizacia.sk

Potkan hnedý

Hlodavec hubený po celom svete a to už niekoľko storočí, napriek tomuto faktu sa jeho populácia stále zväčšuje. Zdržuje sa najmä vo vlhkom a tmavom prostredí neďaleko od ľudských obydlí. Dočítajte sa o Potkanovi viac.

Hlodavec rozšírený po celej Zemi a to z dôvodu svojej vysokej rezistentnosti. Žije synantropne, resp. v ľudských obydliach alebo ich blízkosti a to žiaľ bez výnimky. Vyhľadáva skôr vlhké a chladnejšie prostredie.

Identifikácia

Srsť: Šedo hnedá, v okolí brucha svetlejšia

Hlava: Pysk zakončený tupo, ušnice značne viditeľné

Chvost: Hrubší a kratší ako telo

Dĺžka: 23 – 30 cm

Hmotnosť: 0,5 Kg

Doba dospievania: 3 mesiace

Počet mláďat vo vrhu: 7 – 10 jedincov

Dĺžka života: 1 – 2,5 roka

Potrava: Všežravec, sklony ku kanibalizmu

Na cyklus rozmnožovania dospelého jedinca Potkana hnedého majú negatívny vplyv najmä nízke a vysoké teploty a nedostatok potravy. Až 3/4 mláďat zahynú kvôli nedostatku potravy a najmä z dôvodu kanibalizmu medzi jedincami. Potkan hnedý je hlodavec nočného typu. Činný je predovšetkým až večer. Nedostatok tekutín u neho vyvoláva smrť už za 5 dní, preto jeho nory nájdeme najmä pri vode, kanalizácií a aj v skládkach obilia s prístupom k vode.

Medzi jeho prednosti patrí výborný čuch, rozvinutá inteligencia, či schopnosť výborne plávať či hrabať. Potkan hnedý nemá dobre vyvinutý zrak, nerozoznáva farby. Pri orientácií sa riadi čuchom a hmatovými chĺpkami. Dôkaz o jeho odolnosti je fakt, že žiaden iný druh nebol tak intenzívne a dlho likvidovaný, napriek tomu sa mu darí vo všetkých kútoch sveta obývaných človekom.

Kontaktujte nás

Verve Facility Services, s.r.o. 

Lazaretská 3/A,
811 08 Bratislava

+421 948 332 722
info@profideratizacia.sk

© Verve Facility Services, s.r.o.
Objednajte si obhliadku zadarmo!
Top