Home page / Hlodavce / Krt obyčajný

Krtko obyčajný

Hmyzožravec, situovaný väčšinu svojho života pod zemou, ktorá mu slúži ako lovisko či ochrana. Pokiaľ to nie je nevyhnutné nedoporučujeme ho odstraňovať, krt totiž požiera najmä hmyz a larvy a slimáky, ktoré by Vám mohli znepríjemniť život počas teplejších období. Nežiaducim efektom fungovania Krta vo Vašej záhrade sú kopčeky a vyrytá zelenina. Prebýva v nore v koreňovej sústave stromov vystlaté suchým lístim a lišajníkom.

Identifikácia:

Srsť: Čierna hebká srsť, zriedka sa vyskytujú aj biely či žltý Krti

Telo: Telo v tvare valca, veľké predné nohy smerujúce od seba zakončené veľkými tupými pazúrmi

Hlava: Malá hlava s ružovým nosom

Chvost: Značne ochlpený , najčastejšie čierny

Dĺžka: 10-18 cm

Hmotnosť: 10 až 14 kg

Doba dospievania: 1 rok

Počet mláďat vo vrhu: 6 jedincov

Potrava: Najmä hmyz, slimáky a dážďovky

Krta obyčajného sa dá zbaviť nastražením pascí v území na ktorom má lovisko alebo nastavením plašičov so zvukovým alebo vybračným efektom. Krta je možné odstrániť aj chemicky. Dovolíme si však ešte raz upozorniť na fakt, že Krt je v mnohých prípadoch skôr užitočným zvieraťom, preto zvážte či ho radšej nebudete tolerovať.

VerveDeratizacia-Krt-BKG

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top