Home page / Hlodavce / Kuna lesná

Kuna lesná

Za prirodzené sídlo Kuny sú považované, najmä opustené hniezda väčších vtákov, otvory v stromoch či v skalách v neposlednom rade i v strechách domov čo býva častým problémom.Za svoje lovisko považuje revír veľký približne 700 až 1000 ha a označuje si ho zapáchajúcim žľazovým výlučkom z pachovej žľazy umiestneným pod chvostom. Kuna je veľká ako domáca mačka a je samotár.

Identifikácia:

Srsť: Hladká hnedá srsť pri chvoste a končatinách sfarbené do čierna

Telo: Štíhle telo, čierny nos a ušné laloky sú veľké, svetlo lemované

Chvost: Značne ochlpený , najčastejšie čierny

Dĺžka: 80 cm

Hmotnosť: 10 až 14 kg

Doba dospievania: 2 roky

Počet mláďat vo vrhu: 3 – 5, výnimočne aj 7 mláďat

Potrava: Mäso(vtáky strednej veľkosti), vajcia, občasne i jarabiny a ovocie

Kunu je možné vyhnať za pomoci dezinfekcie miesta a okolia kde prebýva a predovšetkým odchytom za pomoci nastraženia pascí.

VerveDeratizacia-Kuna-BKG

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top