Home page / Hlodavce / Hraboš poľný

Hraboš poľný

Hryzec obývajúci polia a oblasti zarastené trávovým porastom. Nežije v ľudských obydliach, zaraďujeme ho medzi exoantropné hryzce. Jeho rozmnožovanie závisí od faktorov ako vonkajšia teplota a množstvo stravy. Samice rodia až po prezimovaní. Po slabej zime dochádza k ich vysokému premnoženiu, pričom na jednom hektáre plochy sa môže nachádzať až 1000 až 3500 jedincov a skonzumujú až 2500 kg rastlín a 500 kg obilia za mesiac.

Identifikácia

Srsť: Hnedá

Hlava: Uši a oči sú veľmi malé

Chvost: Kratší ako Myš domová

Dĺžka: 8 až 13 cm

Hmotnosť: 20 g

Doba dospievania: 14 dní

Počet mláďat vo vrhu: 4-7 jedincov

Dĺžka života: 8 mesiacov

Potrava: Bylinožravec, najmä obilie a rastliny

Pre Hraboša poľného sú typické hierarchicky usporiadané spoločenstvá. Vstupy do ich obydlí, resp. nôr sú navzájom prepojené cestičkami, ktoré sú využívané na rýchli pohyb medzi norami a k miestam kde sa nachádza potrava.

VerveDeratizacia-HrabosPolny-BKG

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top