Home page / Novinky / Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa?

Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať.

Blacha ľudská je bezkrídly hmyz, veľkosti od 1,00 mm až 3,80 mm, sfarbená do čierna a v stave konzumácie potravy a bezvýhradne po konuzmácií je sfarbená do hrdzavo červena. V minulosti sa tento druh hmyzu postaral o značné vyludnenie populácie Európy keďže prostredníctvom jej uhryznutia prenášal tento hmyz mor. Blcha sa dožije 400 - 500 dní pričom samička blchy kladnie vajíčka priamo na telo hostiteľa, či už cicavca alebo vtáka. Z vajíčok sa liahnu malé biele larvy, následne sa kuklia. Základnou potravou blchy ľudskej je krv najmä cicavcov, nepohrdnú však ani vtáčou krvou.

Ako sa zbaviť Blchy ľudskej? Poznáme niekoľko spôsobov, ktoré by sme mohli rozdeliť na spôsoby mechanické a chemické.

Najúčinejším spôsobom je spôsôb chcemický, avšak ak ste stihli podchytiť problém na začiatku postiačí aj dôslednejšie upratovanie, výmena textílií prípadne opratie všetkého oblečenia, plachiet a inej bežnej bielizne, vyčistenie miesta kde spí Váše domáce zveriatko a čo je horšie aj úplné odstránenie akýchkoľvek hniezd pri vašom príbytku. Ak sa nepodarilo Blchy ľudskej zbaviť, odporúčame aj potretie sa cesnakom, čo nie je príjmené ale v mnohých prípadoch aj tento ľudový spôsom pomohol.

Chemické spôsoby likvidácie Blchy ľudskej a ich aplikácia, odporúčame až vo chvíli kedy buď nemáte čas urobiť vyššie uvedené alebo sa situácia zhoršila natoľko, že ďalšie váhanie by mohlo ohroziť Váš zdravotný stav. Najúčinejší spôsob je aplikácia prostreku, ktorý by mal vykonávať profesionál. Aplikáciou chémie dokážeme zničiť všetok hmyz v ich domácom prostredí. Postrekom nemyslíme spreje na alkoholovej báze, ktoré žiaľ nie sú dostatočne účinné.

Veríme, že Vám náš blog „ Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť „ pomohol a držíme palce v boji s týmto hmyzom.

Tím Verve Deratizácia

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top