Home page / Hmyz / Blcha ľudská

Blcha ľudská

Blcha ľudská - Slovné spojenie, pri ktorom si mnohí z Vás predstavujú nemalé množstvo problémov. Možno sa už aj Vám podarilo stretnúť s blchou.

Poznáme ich viac ako 1600 druhov.

Môže sa stať, že si ich donesie domov zo školy Vaše dieťa, možete si ich priniesť domov z MHD. Spôsobov ako sa k Vám môže dostať blcha je skutočne veľa.

To, že máte doma na návšteve blchy zistíte jednoducho. Na tele sa Vám začnú vyskytovať červené štípance o niečo väčšie ako štípance od komárov. Štípance môžete nájsť najčastejšie ráno, kedy majú blchy svoju nočnú smenu za sebou. Často sa stáva, že si môžete pomýliť štípance od blchy so štípancami od ploštíc.

Ľudská blcha môže prenášať rôzne choroby ako napríklad škvrnivku. Môže ich rozniesť aj na zvieratách. Zvieracie blchy môžu preniesť zárodky pásovnice.

Na internete narazíte na rady od ľudí, ktorí navrhujú likvidáciu za pomoci prípravkov z obchodu. Takýto postup však určite neodporúčame. Treba si uvedomiť, že blcha ako taká je nebezpečný prenášač rôznych ochorení a treba sa jej zbaviť čo najefektívnejšie. Odporúčame využiť služby profesionálnej deratizačnej firmy. V týchto firmách pracujú profesionálne školení odborníci. Nepoužívajú obyčajné prípravky bežne dostupné v obchodoch.

Vyškolený zamestnanec s Vami preberie okolnosti Vašej nežiaducej návštevy. Vysvetlí Vám spôsob akým s k Vám mohli dostať, ako sa správať, aby ste týmto prípadom čo najlepšie predchádzali. Na obhliadke priestoru, zistí prípadný výskyt iného druhu hmyzu. Na základe zozbieraných informácií pracovník vykoná profesionálnu dezinsekciu priestoru, ktorá zabezpečí, že s neželanými blchami budete mať pokoj.

ludska blcha - bkg

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top