Home page / Hmyz / Sršeň obyčajný

Sršeň

Poznáte to. V lete sa prechádzate po prírode, všade pokoj a kľud. Avšak len dovtedy, pokiaľ nemusíte odolávať útokom sršňov.

Pre starších ľudí, malé deti, chorých alebo alergikov môžu byť sršne veľmi nebezpečné. Nebezpečné na uštipnutí sršňom je to, že sršeň môže uštipnúť niekoľkokrát za sebou.

Vo všeobecnosti platí, že sršeň je inteligentnejší ako včela obecná. Sršeň nie je tak agresívny a rešpektuje človeka ako seba samého. Ak chceme mať pokoj od sršňa, nie je vhodné sa približovať k jeho objektu záujmu. Vždy je lepšie s kľudom prečkať až pokiaľ sršeň nepreskúma okolie a odletí.

Ak však dôjde k uštipnutiu sršňom u alergika, treba vyhľadať okamžitú lekársku pomoc. Spôsoby ako sršne a ich hniezda zničiť je viacero, aplikuje sa však najmä fumigácia a likvidácia hniezda. Častým prvkom likvidácie sršňov je vypaľovanie, avšak dozaista odporúčame mať po ruke hasiaci prístroj. Pri akomkoľvek zákroku neodborníka, odporúčame mať na sebe sieťku proti hmyzu, hrubú vetrovku a rukavice. Sršeň si aj napriek tomu často nájde cestu ako Vás uštipnúť.

V prípade ak sa chcete zbaviť sršňov bez ujmy na Vašom zdraví, kontkaujte nášho odborníka.

srsen-bkg_1000x1000 copy

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top