+421 948 332 722info@profideratizacia.sk

Uštipnutie sršňom

Problém so sršními hniezdami trápi čoraz viac ľudí. Sršne si tvoria hniezda v bezprostrednej blízkosi ľudských obydlí. A práve preto prichádza na rad otázka: Čo robiť ak Vás uštipne sršeň?

Uštipnutie sršňom patrí medzi bolestivé uštipnutia. V debatách na internete kolujú rôzne názory na uštipnutie sršňom. Vyskytujú sa rôzne debaty o tom či je uštipnutie sršňom nebezpečné alebo nie. Niektorí ľudia, ktorí si uštipnutie sršňom už odtrpeli tvrdia, že uštipnutie je veľmi nebezpečné a po uštipnutí museli vyhľadať lekársku pomoc. Uštipnuté miesto opuchlo a odpuchlo až po niekoľkých dňoch. Dokonca sa objavujú prípady, kedy človek po uštipnutí sršňom skolaboval a následne zomrel - toto riziko hrozí prevažne srarým ľuďom, malým deťom, chorým a alergikom.

Vo všeobecnosti však platí, že sršeň je pomerne mierumilovný hmyz, ktorý sa bezdôvodne nepustí do konfliktu s človekom. Je to inteligentný hmyz.

Ak chceme mať pokoj od sršňa, nie je vhodné sa nepribližovať k jeho objektu záujmu. Ak však dôjde k uštipnutiu sršňom je dôležité zachovať pokoj. Ak je uštipnutý človek alergik, určite musí vyhľadať lekársku pomoc.

Pri u nás najčastejšie vyskytujúcich sa sršňov platí, že keď ich podráždite budú vás prenasledovať zhruba 20 metrov a ak Vás nedostihnú vrátia sa do úľa. Sršeň ázijský, ktorý do Európy prenikol v roku 2004 Vás bude prenasledovať dovtedy, kým Vás nedopadne. V takom prípade odporúčame zavrieť sa do auta a odísť preč, aby sršeň nebol schopný držať s vami krok.

Nasťahoval sa do Vašej blízkosti sršeň aj s celou rodinou a obávate sa likvidovať ich spojpomocne s bežne dostupnými prostriedkami? Máme pre Vás riešenie - Likvidáciu Sršňov.

Kontaktujte nás

Verve Facility Services, s.r.o. 

Lazaretská 3/A,
811 08 Bratislava

+421 948 332 722
info@profideratizacia.sk

© Verve Facility Services, s.r.o.
Objednajte si obhliadku zadarmo!
Top