Home page / Hmyz / Osa obyčajná

Osa obyčajná

Osa obyčajná (Vespula Vulgaris), blankokrídlovec rodu sršnovitých žijúci vo vysokoorganizovaných spoločenstvách. Meria 10- 19 mm a jej sfarbenie je žltočierne. Nie je novinkou, že pre človeka je užitočná. Okrem toho že ničí vošky, opeľuje väčšinu vegetácie. Hniezda sú sitované na stromoch, v podkroviach avšak aj v zemi, pričom hlavnou stavebnou látkou je drevo zmiešané so slinami. Z pôvodnej kolónie zimu prežije len kráľovná, ktorá na jar zakladá novú kolóniu. Osa obyčajná resp. jej likvidácia patrí medzi náročnejšie dezinsekčné úkony, vzhľadom na útočnosť osy a ťažšiu dostupnosť hniez. Najčastejšie sa používa chemická cesta a následné manuálne odstránenie hniezda a jeho likvidácia.

beedrill

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top