Home page / Dezinsekcia / Likvidácia osieho hniezda

Osie hniezdo likvidácia

likvidácia osích hniezd

Opäť je to tu. Prišla letná sezóna a s ňou aj bodavý lietajúci hmyz menom osa.

Osa obyčajná je evolučne veľmi vyvinutý hmyz, ktorý žije v organizovaných kolóniách s komplikovaným systémom dorozumievania sa. Napriek tomu, že si väčšina ľudí myslí, že nie sú užitočné svoju úlohu v prírode plnia v podobe ničenia vošiek a je patrí jej prvá priečka v opeľovaní rastlín. Osy, rovnako ako sršne, nemajú radi svetlo, hniezda si stavajú v opustených myších dierach, prípadne pod strechou. V jednej kolónií žije približne 1400 až 2000 jedincov. Likvidácia osieho hniezda nie je najjednoduchšou činnosťou, jednak sa osy bránia, naviac hniezda bývajú často ťažko dostupné. Poznáme mnohé chemické spôsoby likvidácie ôs a v niektorých prípadoch na elimináciu kolónie stačia 2 plechovky insekcitídnej chémie v plynnom stave. Ak ani to nepomôže, je nutné siahnuť po silnejšej, spotrebiteľovi nedostupnej chémií. S Vašim problémom radi pomôžu odborníci zo spoločnosti Verve, s.r.o.

vosabkg

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top