Home page / HmyzOsa obyčajná / Uštipnutie osou

Uštipnutie osou

Uštipnutie osou je nepríjmená skúsenosť, ktorá je sprevádzaná bolestivým vpychom osy a následnou reakciou ľudského tela. Miesto uštipnutia je nutné ošetriť, v provom rade je nutné vybrať žihaldo a následe ranu dezinfikovať. Proti opuchu pomáha aj ocot, prípade príslušné liečivo. V prípade, že Vašu reakciu sprevádzajú nečakané účinky je nutné vyhľadať lekársku pomoc. Uštipnutie osou netreba podceňovať, v prípade ak sa vo Vašej blízkosti nachádza osie hniezdo, ktoré znepríjemňuje život Vám a vašim blízkym, vyhľadajte pomoc odborníkov - deratizérov.

ustipnutie-osou

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top