Home page / Hmyz / Mravce

Druhy mravcov

Nemôžeme žiť bez nich, nevieme žiť s nimi - mravce

Aké druhy mravcov v našich geografických šírkach žijú, čo je ich prirodzeným teritóriom a čo robiť aby ste sa ich zbavili?

Na svete je ich vyše 12 430 druhov, u nás ich je 108. Medzi najčastejšie vyskytujúce sa mravce v ľudských obydliach dozaista zaraďujeme Mravca obyčajného (čierny) a v neposlednom rade tzv. Mravca faraónskeho (červená farba). Oba druhy žijú v hierarchicky usporiadaných kolóniách a sú veľmi citlivé na nízke tepoloty.

Čierne mravce rodu Formica sa často vyskytujú v mestách, kde si budujú hniezda v rámci suchých mestských trávnikov a pod asfaltom chodníkov.

Červené mravce rodu Myrmica majú vyvinuté obranné žihadlo, s ktorým dokážu bolestivo opakovane bodnúť. Tieto druhy veľmi často môžete stretnúť v záhradách, v parkoch ale aj u Vás doma.

mravec-hlavni-kategorie-bkg_1000x1000 copy

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top