Home page / HmyzPloštica posteľná / Ploštica domová

Ploštica domáca

Ploštica domová (označovaná aj ako ploštica posteľná) – jeden zo 40 druhov ploštíc, avšak práve tento druh má v našich geografických šírkach najväčšie zastúpenie.

Pre tento typ ploštice je typické oválne telo s veľkosťou do 8 mm hnedej až červenej farby. Prirodzeným sídlom ploštice domovej sú rošty postelí, rámy obrazov, sedacie súpravy či iné miesta s ťažším prístupom svetla či iných vplyvov.

Pre tento druh ploštice je prirodzenou strovou ľudská krv, ktorou sa ploštica kŕmi kým človek spí a preto je ťažké plošťicu vidieť pri jej útoku.

Jej prítomnosť je možné zistiť aj na základe trusu na obliečkach (čierne bodky) a krvavých, svrbivých podliatinách spôsobených satím krvi z hostiteľa. Ak trpíte vyššie uvedenými príznakmi, odporúčame vyhľadať odbornú pomoc.

ploštica

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top