Home page / Hmyz / Moľa šatová a potravinová

Moľa šatová a moľa potravinová

Mole môžeme vo všeobecnosti zaradiť do motýľovitého hmyzu. Samička je väčšia od samčeka vzhľadom na reprodukčné ústrojenstvo. Najčastejší výskyt je v oblečení (moľa šatová) kde nie len žijú ale i kladú vajíčka. Ďalším prirodzeným útočiskom sú miestnosti kde sú uložené potraviny. Na základe vyššie uvedeného rozlišujeme:

Moľa šatová

Moľa šatová (Moľa šatníková) : 5 až 9 mm dlhý lietajúci hmyz, krídla sú sfarbené do žlta. Samček je menší ako samička, z tohto dôvodu lieta najmä samček. Samička kladie vajíčka do vlneného materiálu. Najbežnejším postup odstránenia je chemický zákrok, prípadne prevencia reorganizácie šatníka.

Moľa potravinová

Moľa, prebývajúca najmä v blízkosti múky, ovsu a strukovinách. Jej prítomnosť môžeme zistiť prostredníctvom prítomnosti pavučiniek v potravinách v ktorých má útočisko. Odstrániť napadnuté potraviny často nestačí, v mnohých prípadoch je nutný chemický zákrok napríklad v podobe feromónových pascí.

mol-satna-bkg_1000x1000 copy

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top