+421 948 332 722info@profideratizacia.sk

Moľa šatová a moľa potravinová

Mole môžeme vo všeobecnosti zaradiť do motýľovitého hmyzu. Samička je väčšia od samčeka vzhľadom na reprodukčné ústrojenstvo. Najčastejší výskyt je v oblečení (moľa šatová) kde nie len žijú ale i kladú vajíčka. Ďalším prirodzeným útočiskom sú miestnosti kde sú uložené potraviny. Na základe vyššie uvedeného rozlišujeme:

Moľa šatová

Moľa šatová (Moľa šatníková) : 5 až 9 mm dlhý lietajúci hmyz, krídla sú sfarbené do žlta. Samček je menší ako samička, z tohto dôvodu lieta najmä samček. Samička kladie vajíčka do vlneného materiálu. Najbežnejším postup odstránenia je chemický zákrok, prípadne prevencia reorganizácie šatníka.

Moľa potravinová

Moľa, prebývajúca najmä v blízkosti múky, ovsu a strukovinách. Jej prítomnosť môžeme zistiť prostredníctvom prítomnosti pavučiniek v potravinách v ktorých má útočisko. Odstrániť napadnuté potraviny často nestačí, v mnohých prípadoch je nutný chemický zákrok napríklad v podobe feromónových pascí.

Druhy Hmyzu

Pozor na hmyz, ktorý sa vyskytuje v domácnosti. Môže pôsobiť neškodným dojmom, ale v skutočnosti je hrozbou pre vaše zdravie a domácu pohodu.

Kontaktujte nás

Verve Facility Services, s.r.o. 

Lazaretská 3/A,
811 08 Bratislava

+421 948 332 722
info@profideratizacia.sk

© Verve Facility Services, s.r.o.
Objednajte si obhliadku zadarmo!
Top