Home page / Hmyz / Mucha domáca

Mucha domová

Mucha domáca, hmyz na ktorý sme si na toľko navykli, že nám v menších množstvách berobí žiaden problém. Je to však pravda? Mucha je prenášačom mnohých vírových ochorení, preto jej prítomnosť nemožno podceňovať.

Lietajúci hmyz ako napríklad Mucha domová sa dokážete chytiť na rôzne vysiace polepové pasce, elektrické lampy, ktoré odporúča predajca. Aj napriek tomu, že pre veľa druhov lietajúceho hmyzu nie je atraktívna táto tzv. pasca. Väčšina z týchto druhov ako napríklad mucha, vínna muška či mole sa odstraňujú výlučne chemickým spôsobom, pred ktorým je nutné vyčistiť a dezinfikovať priestor ich primárneho výskytu. V prípade múch sa za ich liaheň považuje miesto, kde sú uskladnené potraviny alebo ich zvyšky. Toto miesto je nutné vypratať a následne dezinfikovať. Po týchto opatreniach je dôležité aplikovať chemický postrek, ktorý slúži ako prevencia dodatočného odstránenia.

mucha-domaca-bkg_1000x1000 copy

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top