Home page / HmyzMravce / Lietajúce mravce

Lietajúce mravce

Mravčia kráľovná môže naklásť až 2000 vajičok denne. Začína to jej lietajúcim tancom.

Keď sa u Vás objavia lietajúce mravce, znamená to najvyšší čas zasiahnuť.

Jedná sa totiž o samčekov a budúce mravčie kráľovné, ktoré sa vo vzduchu pária. Po úspešnom oplodnení královné nakladú vajíčka a odlomia si krídla.

Ak sa Vám nepodarí okrídlených mravcov v tomto čase zbaviť, môže to vyzerať, že sa problém vyriešil sám. Opak je bohužiaľ pravdou. Do dvoch rokov sa Vám začnú objavovať mravce po celej domácnosti. Počas tohto dvojročného obdobia nastáva zahniezdenie a následne začnú mravce v húfoch vychádzať z hniezda a hľadať si potravu.

Aj v takejto chvíľi sa však stále môžete obrátiť na dezinsekciu.

lietajuci mravec
lietajuci mravec - circlietajuci mravec

Novinky zo sveta DDD

Blcha ľudská a ako sa jej zbaviť

Našli ste si na tele červené štípance, ktoré škriabu a zapaľujú sa? Možností , ktoré môžu tieto symptómy spôsobovať je veľa, počnúc plošticami až po Blchy ľudské, ktorým sa budeme v tomto blogu venovať. Poznáme niekoľko spôsobov ako sa zbaviť Bĺch a v dnešnom blogu si ich popíšeme.

Zistiť viac

Pripravujeme pre vás

Ponúkame tepovacie, upratovacie a čistiace služby Vašich obchodných a administratívnych priestorov, kancelárií a domácností. Rýchlo, spoľahlivo, kvalitne.

Zistiť viac

Kuna na streche

Už noci nemôžete spať pretože vždy keď zažmúrite oči počujete z podkrovia či strechy lomoz? Mnohé škodce ako sú potkany, či kuny trávia väčšinu svojej aktivity práve v noci. Ako zistiť, či na streche máme práve kunu?

Zistiť viac

Hlodavce na Slovensku

Hlodavce vyskytujúce sa na Slovensku.

Zistiť viac
Top